NAS TEMELLERİ

NAS (Ağa Bağlı Depolama), fotoğraf, video, müzik ve belgeleri saklayabileceğiniz bir veri depolama cihazıdır. Bir NAS yalnızca kendiniz kullanabilir veya aileler / arkadaşlar veya meslektaşları gibi büyük gruplarla paylaşılabilir. NAS'a mobil cihazlardan ve bilgisayarlardan da erişilebilir. Bulut hizmetlerine kıyasla NAS'ın avantajlarını merak ettiyseniz, NAS daha fazla kolaylık ve eğlenceli özellikler sunar! Bu belirli özellikleri görelim.

VERİ DEPOLAMA

NAS, her türlü veriyi büyük hacimlerde güvenle saklar. Depolama kapasitesi, ayarladığınız sabit disk sürücülerinin (HDD) veya yarıiletken sürücülerin (SSD) kapasitesine bağlıdır. NAS, bulut hizmetleriyle aynı rahat veri depolamasını korurken, aylık ücret ödemeden potansiyel olarak büyük hacimli verileri destekleyebilir.

VERİLERİ YEDEKLE

Ayarlandıktan sonra, telefonunuzdaki ve bilgisayarınızdaki veriler otomatik olarak NAS'ınıza yedeklenir. Ek koruma istiyorsanız, bu NAS tabanlı yedekleme verileri buluta veya başka bir NAS'a yedeklenebilir.

KOLAY PAYLAŞIM

NAS'ınız sizin özel bulutunuzdur. Tüm kapasitesini almakla kalmaz, aynı zamanda veri sunucusu olarak başkalarıyla da kullanabilirsiniz. Aileniz / arkadaşlarınız veya ekip üyeleriniz dosyaları Windows, Mac, iPhone ve Android dahil olmak üzere çeşitli platformlar arasında kolayca paylaşabilir ve senkronize edebilir. Arkadaşlarınızla yaptığınız bir geziden bir fotoğraf koleksiyonunu paylaşmak istiyorsanız, onlara klasöre bir bağlantı verin ve koleksiyonunuzu tamamlamak için içeriği görüntüleyebilir ve kendi resimlerini yükleyebilirler.

YÖNETİM

NAS alanı bir bilgisayara monte edilebilir. "Mounting"aygıtın bilgisayar tarafından tanındığı bir durumdur. NAS bilgisayarınıza monte edildiğinde, içeriği Windows'ta “Dosya Gezgini”> “Ağ” veya Mac'te “Bulucu”> “Yerler” altında görüntüleyebilirsiniz. QNAP kullanıcılarının %80'i dosyalarına erişmeleri için son derece uygun bir yerel ortam sağlamak için bu özellikten yararlanır. NAS'a uzak bir konumdan erişemeyeceğiniz anlamına gelmez. Sadece tarayıcınızı açın ve verilerin hepsi elinizin altında. 'File Station' ile USB depolama, mobil cihazlar ve optik diskler gibi diğer çeşitli kaynaklardan gelen dosyaları da görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

GÜVENLİK

QNAP’ın şifreleme teknolojisi verilerinizi korur ve yetkisiz erişimi engeller. Dahili Güvenlik Danışmanı uygulaması, dosyalarınızı virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı da korur.

ÇÖZÜMLERİMİZ

TOWER TİPİ

Ürün Özelliklerine Özgü Çözümler

Rack Tipi

RACK TİPİ QNAP

TOP